Ministerstwo Finansów przedstawiło propozycję zmiany wejścia w życie KSeF. Nowy termin to 1 lipca 2024 r. Zmiany założeń KSeF obejmują przede wszystkim: Przesunięcie wejścia w życie ustawy z 1 stycznia 2024 r. na 1 lipca 2024 r. Wydłużenie o dodatkowe pół roku terminu na wdrożenie KSeF przez podatników zwolnionych podmiotowo z VAT. KSeF będzie dla …
Aktualności
CIT minimalny – zmiany zasad wg Polski Ład 3.0
Aktualnie procedowane są kolejne zmiany w Ustawie o CIT, dotyczące tzw. CITu minimalnego, w ramach tzw. Polskiego Ładu 3.0. Obejmują one m.in: Przesunięcie wejścia w życie przepisów do 31 grudnia 2023 r. Podatnicy, których rok podatkowy jest inny niż kalendarzowy i rozpocznie się przed 1 stycznia 2024 r., a zakończy po 31 grudnia 2023 r., …
Wykreślenie z rejestru podatnika VAT
Przyczyny wykreślenia z rejestru VAT Przepisy określają przypadki, w których naczelnik urzędu skarbowego wykreśla podatnika z rejestru VAT. W przypadku wystąpienia jednej z poniższych sytuacji urząd skarbowy może dokonać wykreślenia bez informowania o tym podatnika. podatnik nie istnieje, dane podane w zgłoszeniu rejestracyjnym są nieprawdziwe, podatnik ani jego pełnomocnik nie stawiają się na wezwania administracji …
Nowe zasady obliczania wynagrodzenia po 1 lipca 2022 r.
Sejm w czwartek 12.05.2022 uchwalił ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Zmiany mają wejść w życie od 1 lipca i będą miały zastosowanie przy rozliczeniu podatkowym za 2022 r. do dochodów z całego bieżącego roku. Wśród przyjętych przez Sejm rozwiązań znalazło się m.in: Obniżenie stawki PIT z 17 proc. do …
Pomoc Ukrainie
W CDB tworzymy zespół ludzi specjalizujących się w różnych obszarach finansów przedsiębiorstw. Jesteśmy dostawcą usług księgowych oraz kadrowo-płacowych w outsourcingu dla ponad stu przedsiębiorców. Teraz jeszcze bardziej zwiększyliśmy swoje zaangażowanie w pracę i efektywność działania, abyśmy mogli obsługiwać więcej firm. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim naszym aktualnym i przyszłym Klientom. Dzięki Wam mamy pracę i możemy …
Podatek solidarnościowy
Gdy podatnik osiąga dochody ponad 1 mln zł w danym roku podatkowym, zobowiązany jest do płacenia tzw. podatku solidarnościowego W przypadku wyboru opodatkowania w formie ryczałtu, dochody z tak opodatkowanej jednoosobowej działalności gospodarczej, nie wliczają się do limitu 1 mln zł (od nich nie płaci się podatkusolidarnościowego). Do podatku solidarnościowego wlicza się m.in. umowy o …