Wartość dodana współpracy księgowej – wsparcie w rozwoju

Wartość dodana współpracy księgowej – wsparcie w rozwoju

Obsługując w outsourcingu procesy finansowo-księgowe klientów, zewnętrzne firmy księgowe, dobrze znają ich specyfik oraz parametry biznesowe, finansowe i organizacyjne.Pozwala to na sprawna realizację jednorazowych zadań, jakie klient może zlecić. Dzięki temu potrzeba znacznie mniej czasu na ich realizację. Pozwala to również obniżyć koszty klienta. Nie ma takiej możliwości w sytuacji, w której klient zlecałby dane zadanie usługodawcy, który nie zna specyfiki jego biznesu.

Przykład:
Właściciel ogólnopolskiej firmy usługowej otrzymał od zewnętrznego inwestora ofertę zakupu firmy.

Dzięki temu, że firma outsourcująca księgowość znała specyfikę klienta, była w stanie wesprzeć właściciela i zarząd w negocjacjach ceny za udziały. Rola zewnętrznej firmy outsourcingowej sprowadzała się nie tylko do sporządzania wyceny firmy, ale również do przygotowania argumentów do wykorzystania w czasie negocjacji ceny.

Jednym z argumentów oferenta przemawiającym za obniżeniem ceny była niska rentowność przedsiębiorstwa. Prowadząc finanse firmy wiadomo było, że ta niska rentowność wynikała z jednego kontraktu, na którym firma zrealizowała stratę z winy leżącej po stronie podwykonawcy. Prowadząc szczegółową ewidencję kosztów każdego kontraktu, był ona w stanie wykazać, jakie zyski firma zrealizowałaby bez tego jednego kontraktu, co dało zarządowi konkretne argumenty do negocjacji ceny z inwestorem.

CDB outsourcujac kompleksowe usługi finansowo-księgowe wspiera klientów w:

  • planowaniu i budżetowaniu
  • ocenie projektów inwestycyjnych
  • obsłudze procesu pozyskania finansowania
  • przygotowaniu wyceny firmy
  • zaproponowaniu i wdrożeniu optymalizacji podatkowych.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami: Tel. 22 460 85 50; E-mail biuro@cdb.pl
(MS)